Proč je v těhotenství, tak důležitý výběr spodního prádla ?

26.08.2019

V těhotenství se vaše postava mění a při nákupu spodního prádla i veškerého dalšího oblečení je kladen důraz hlavně na pohodlí a citlivost pokožky. Je důležité vybrat prádlo z vhodného materiálu, vhodného střihu a tak, aby vás nikde nic netáhlo a neškrtilo. Nemusíte se však vzdát ani pěkně vypadajícího prádla. 


Ideální střih a materiál

První ze zásadních faktorů je volit takové prádlo, které má příjemný materiál a střih a dobře vám padne. Ať už si vyberete spodní prádlo z bavlny, polyamidu a lycry, je důležité si uvědomit, že prádlo vyrobené z výše uvedených materiálů mohou pokožku dráždit a nedovolují pokožce v intimní oblasti dýchat, snadno totiž dojde ke kumulaci tepla a vlhka a to je ideální prostředí pro množení baktérií. Prádlo by mělo by být z materiálu, který je prodyšný a nezadržuje v sobě vodu. Pohodlné jsou kalhotky z modalového vlákna se stříbrem, které májí termoregulační vlastnosti. Je nutností větší než obvykle, vybírat takové kousky, které vás nikde netáhnou a neškrtí. Na začátku těhotenství si můžete užívat klasické i bokové kalhotky, s rostoucím bříškem pak oceníte kalhotky s vyšším pasem. Doporučujeme se vyvarovat i upnutého oblečení, které neprospívá Vám ani miminku.


Jak kalhotky vybrat

Kalhotky by neměly být příliš těsné a neměly by vám pevně stahovat břicho. Zhruba v druhé polovině těhotenství jsou ideální kalhotky z elastického materiálu. Takové kalhotky pak podpírají břišní stěnu a dokonce i zabraňují bolesti zad. Nemusíte si ale kupovat speciální těhotenské kalhotky, vybrat si můžete ze široké nabídky kvalitního spodního prádla, od výrobce, se kterým již máte zkušenosti.


Co není vhodné

V těhotenství není vhodné nosit břišní pás, stahující spodní prádlo a nevhodná jsou také tanga. Ty mohou přenášet nepříjemné infekce a nejsou ani příliš pohodlná. Zvolte raději funkční kalhotky klasického střihu a zabraňte tak zbytečným otřesům břicha. Pohodlí vám přinese také bezešvé spodní prádlo.


Zajímavé rady a tipy

  • Po vyprání se doporučuje bavlněné kalhotky přežehlit. Vysoká teplota kalhotky zbaví infekce, která by vás mohla nepříjemně potrápit.
  • U antibakteriálních kalhotek SILVER+ nedoporučuje výrobce žehlení, antibakteriální vlastnosti však přetrvávají po celou dobu životnosti i po opakovaném praní./inoty stříbra uvnitř vlákna/
  • Vždy dbejte hlavně na pohodlí, nikde vás nic nesmí tlačit a ideální spodní prádlo je takové, o kterém téměř nevíte, že jej máte na sobě.
  • V těhotenství je vhodně měnit si prádlo častěji, protože vás může trápit špinění nebo nepříjemný výtok.
  • Většina žen má v těhotenství tři nejdůležitější kriteria pro výběr spodního prádla. Musí být funkční, kvalitní, pohodlné a ženské. Značka SILVER+  pak tyto kriteria splňuje všechny zároveň. Inspiraci najdete na www.silverplus.cz