Blog

Pohodové těhotenství a porod je přáním každé ženy. Už pomalu přemýšlíte nad tím, jak postupně připravit tělo na fyzickou a psychickou zkoušku? Věřte, že příroda skrývá cenné tajemství a triky, jak ulevit našemu tělu od předporodního stresu a těhotenských nástrah.

Stačí jenom pravidelně doplňovat prospěšné bakterie - probiotika, která se přirozeně vyskytují ve střevech a jsou nedílnou součástí naší mikrobioty. Kdo z nás by hledal souvislost mezi naším zdravím a stavem našich střev? Přitom střevní mikrobiota může ovlivnit naši každodenní pohodu.Střevní mikroflóru přirozeně osidlují obrovská množství...

Během těhotenství se ženy většinou alespoň jedenkrát setkají se zdravotními potížemi, jako je například nachlazení, kašel, bolest v krku a rýma. Většina léků, a bohužel i přírodních, je těhotným zapovězena. Mohou buď poškodit plod, nebo vyvolat předčasný porod či potrat. A co tedy užívat můžete?

Co všechno je třeba zařídit, jaké dokumenty budete potřebovat a na jaké instituce se máte obrátit při vyřizování státních příspěvků známých jako "mateřská a rodičovská"? Připravili jsme pro vás základní informace.

Většina těhotných žen si jistě klade otázku, co udělat, aby porod proběhl hladce a bez poranění. Jedním z předpokladů pro porod bez komplikací je, aby probíhal vlastním tempem, v klidu a bezpečí. Je potřeba, aby se žena cítila uvolněná, nerušená okolím.

Jemná dětská pokožka má speciální potřeby a vyžaduje ochranu, intenzivní hydrataci a laskavý dotyk. Kůže miminka je pětkrát tenčí než kůže dospělého. To znamená, že bezezbytku absorbuje všechny látky, které na ni aplikujeme, a na tyto podněty reaguje velmi citlivě. Dětská pokožka je také velmi náchylná k podráždění například při kontaktu s mokrými...