Jemná péče o pokožku miminek

26.09.2019

Jemná dětská pokožka má speciální potřeby a vyžaduje ochranu, intenzivní hydrataci a laskavý dotyk. Kůže miminka je pětkrát tenčí než kůže dospělého. To znamená, že bezezbytku absorbuje všechny látky, které na ni aplikujeme, a na tyto podněty reaguje velmi citlivě. Dětská pokožka je také velmi náchylná k podráždění například při kontaktu s mokrými plenkami nebo s oblečením.


Rodiče si tak často nejsou jisti, jak mají své miminko koupat a jak pečovat o jeho pokožku.


Bezprostředně po narození méně znamená více: pro péči o dětskou pokožku jsou skvělé přírodní rostlinné oleje a zklidňující krémy pro oblast plenek. Během prvních měsíců je klíčové nepoužívat příliš mnoho pečujících produktů. Většině se lze snadno vyhnout - miminko například nepotřebuje pěnu. Z počátku je jedna koupel za týden naprosto dostačující, další dny stačí miminko otřít navlhčeným jemným flanelem či textilní plenou.

Nejlepší je miminko koupat v čisté vodě o teplotě kolem příjemných 37° C. Do koupele můžete přidat neparfémovaný výživný olej, například Měsíčkový masážní olej od Weledy. Jemně promasírujte zatěžovaná místa a poté šetrně setřete vlhkou žínkou.

Pokožka, která je v děloze pokrytá novorozeneckým mázkem, se obvykle oloupe v prvních 14 dnech po narození. To je nejčastěji vidět na tělíčku, tedy na hrudníku a bříšku. Pokud se vám zdá, že miminko trpí svěděním, Měsíčková kojenecká koupel Weleda s extraktem z měsíčku a rostlinnými oleji mu přinese úlevu.

Po koupeli pokožka snadno absorbuje olejíček, a tak je právě tehdy nejlepší čas na jeho aplikaci. Jemná masáž podpoří zdravý vývoj pokožky a zároveň drobné tělíčko prohřeje.

Pokožka v oblasti plenek opakovaně přichází do kontaktu s močí a je teplá a vlhká, takže je náchylná k podráždění a zarudnutí. Nejvhodnější je omýt zadeček teplou vodou s olejíčkem a poté zlehka vysušit jemným poklepáváním.

Po celou dobu, kdy vaše děťátko nosí plenky, se mohou na jeho zadečku objevovat pupínky nebo zarudnutí, což často působí bolest. V takovém případě děti nesnáší výměnu plenek, ale udržet je v čistotě je to nejdůležitější.

Pokud je pokožka podrážděná, měňte plenku alespoň každé dvě hodiny a také několikrát za noc. Po očištění zadečku můžete jednou či dvakrát denně nanést Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny s přírodními oleji a oxidem zinečnatým, který urychluje regeneraci. Pokud to jde, nechte pokožku dýchat.


 Pro péči o pokožku miminka vám tak v jeho prvních měsících života budou stačit tyto tři produkty od Weledy:


Měsíčková kojenecká koupel

Jemná přísada do koupele pro obzvlášť citlivou pokožku

Jemná nepěnivá koupelová přísada má šetrné čisticí a pěsticí účinky. Kvalitní sezamový olej a mandlový olej chrání pokožku před vysušením. Výtažek z měsíčku lékařského v BIO kvalitě má zklidňující, hojivé a protizánětlivé účinky. Koupel posiluje přirozenou ochrannou funkci pokožky.

Měsíčkový kojenecký olej

Vyživuje a chrání obzvlášť citlivou pokožku

Chrání a vyživuje přirozeným způsobem jemnou kůži novorozenců, kojenců i starších dětí s extrémně citlivou pokožkou. Sezamový olej v BIO kvalitě chrání před vysušením, výtažek z ekologicky pěstovaného měsíčku lékařského má zklidňující a antibakteriální účinky.

Olej je vhodný k péči o pokožku celého těla po koupeli i pro šetrné čištění v oblasti plenek. Je vhodný i pro jemné masáže kojenců.

Měsíčkový kojenecký krém

Účinná ochrana před vznikem opruzenin

Účinně chrání citlivou pokožku před vznikem opruzenin v oblasti plenek. Lanolin a oxid zinečnatý spolehlivě chrání jemnou pokožku před vlhkostí. Výtažky z měsíčku lékařského v BIO kvalitě mají zklidňující a hojivé účinky i na již vzniklé opruzeniny. Mandlový a sezamový olej pěstí a regenerují jemnou dětskou pokožku.

Více informací o produktech na www.weleda.cz