Porod miminka – jedinečné rozhodnutí ve výjimečné chvíli

16.09.2019

Okamžik porodu je jedinečný a stejně neopakovatelná je také možnost uchování kmenových buněk z pupečníkové krve ihned po porodu. Pupečníková krev obsahuje kmenové buňky, které mají velký léčebný potenciál. Již desítky let pomáhají při léčbě onkologických a hematologických onemocnění, jakými jsou leukémie, lymfomy, nádorové onemocnění orgánů, získané i dědiční poruchy krvetvorby, imunity nebo metabolismu. Jejich význam a důležitost se znásobují také díky možnosti využití pro sourozence.


Proč jsou kmenové buňky z pupečníkové krve tak jedinečné?  

Mají mimořádné schopnosti - dokáží se přeměnit na další typy buněk, a to hlavně na buňky krve, ale i na buňky svalů, kostí, chrupavek, buňky jater nebo srdečního svalu. Kmenové buňky z pupečníkové krve jsou velmi mladé, dobře se množí, nejsou zatíženy životným stylem nebo získanými onemocněními organismu, z kterého pocházejí. Jejich složení je neopakovatelné.

Samotný odběr je jednoduchý, bezpečný a bezbolestný, nezatěžuje děťátko ani matku. V současnosti je možné odebrat i tkáň pupečníku, která obsahuje mezenchymální kmenové buňky. Ty dnes představují alternativu pro buněčnou terapii a regenerativní medicínu.


Proč Cord Blood Center?

Cord Blood Center má na svém kontě nejen úspěšné příběhy léčby ze Slovenska, Rumunska nebo Maďarska, ale také početné vydání jednotek pupečníkové krve na záchranu pacientů ve světě - téměř 80 jednotek. Podařilo se tak pomoci například pacientům v USA, Holandsku, Německu nebo v České republice.
Možnost uchování kmenových buněk z pupečníkové krve si přináší na svět každý novorozenec.
Rozhodnutí uchovat tento vzácný léčebný zdroj je na Vás - na rodičích...
Na bezplatné infolince 800 900 138 se můžete:
• informovat o kmenových buňkách, které je možné uchovat při narození děťátka
• rozhodnout pro zvolený odběr pupečníkové krve nebo tkáně pupečníku


www.cordbloodcenter.cz

zeptejse@cordcenter.cz

CordBloodCenterCZ